Support teen journalism.

Tattoo Writer's Index

     

Home page

All issues

Who we are

Movies

High School Guide

Twitter: @yjinternational

Help us by

Shopping at amazon.com

Making a permanent impression since 1994
Follow Youth Journalism International on Facebook
X Trials | Katrina journals |Teen suicideTeen pregnancy |  School violence | Travel | Journals | Daily Sketch | Awards | Contact us

 

Dari Translation by Edrees Kakar  --   ترجمه : ادریس کاکر

کنکتیکت برای اولین بار میزبان اجلاس جهانی صلح جوانان در سال 2011 میباشد.

 

 

 

پنجشنبه 22 اپریل 2010  

یلینا سموفلوا

خبرنگار، شبکه بین المللی ژورنالیزم جوانان

هارتفورت ، کونکتیکت ، ایالات متحده امریکا

اجلاس صلح جهانی جوانان که سال آینده در ایالت کنکتیکت ایالات متحده امریکا برگذار میگردد2500 جوان که از جمله نویسنده گان ، ورزش کاران ، هنرمندان و سایر پیشاوران میباشند را از سراسر جهان گرد هم میاورد.

در حالیکه آنها در تابستان بعدی مشغول بازی ها ، موسیقی و سخنرانی ها میباشند ، آنها گام به گام برای کشانیدن جهان بسوی صلح کمک خواهند نمود.

برگذار کننده این گردهمای آقای دان دویل ،شخصی که بازی های جهانی جوانان ورزشکار ممتاز را هم در سال 1993 آغاز نموده بود برای اولین بار گردهمای جهانی صلح جوانان را با پیشکش های سال 2011 پوهنتون کنکتیکت

Click Here

Dan Doyle

علاوه مینماید.

دان دویل کسی که رهبری این اجلاس را به عهده دارد میگوید که شما میتوانید در سخنرانی ها در سراسر کنکتیکت اشتراک نموده و برای راه اندازی گردش پیاده صلح در سراسر جهان سهم فعال بگیرید .

دویل بسوی این اجلاس بشکل آهسته اما با سنجش وسیع نزدیک میگردد.  با پیشبرد کار بشکل گام به گام  دوایل میگوید " که این در محور برنامه های دارای هداف بزرگ میباشد" . دوایل میگوید که برگذار کنندگان این اجلاس صلح نیاز به پشتکار دارند.دویل علاوه مینماید " اگر شما به این برنامه اعتقاد داشته باشید پس شما رو نمیگردانید "

دویل میگویید در بازی های ورزشکاران جوان ممتاز که در 26 جون   2011  برگذار میگردد  محصلین در سن های 15 الی 19 سالگی برای کسب بورس ها رقابت خواهند نمود.

این اجلاس جهانی صلح جوانان   که چهار روزه میباشد و مشتمل از ورزشکاران و دیگران میباشد سلسلی از ورکشاپ ها و سخنرانی ها است که با تداوم بازی ها در 4 جولی 2011 اختتام میافت .

Click Here

The World-Scholar Athlete Games are part of the Institute of International Sport, which was founded by Dan Doyle, its executive director.

 

More than 25,000 young people have participated in the World-Scholar Athlete Games since they began in 1993. Students taking part in the games have represented more than 190 countries over the years.

 

Games have taken place in the United States, Ireland, Northern Ireland, Israel and Australia.

 

For more information: www.youthpeacesummit.org or www.internationalsport.com.

 

For the English version of this story:

Connecticut to host first youth peace summit in 2011

سارا اوگ یک تن از شاگردان ارشد  لیسه بارکمستد کنکتیکت که در کابینه جوانان سناتور جان لارسن هم میباشد میگویید " من بی اندازه خوشحال هستم که این در کنکتیکت برگذار میگردد".

کابینه جوانان لارسن بستگی ارتباط را میان حکومت و اجلاس صلح جوانان انجام خواهند داد.

 نتن رامزی متعلم ارشد مکتب لیسه ونسدور ایالت کنکتکت و عضو کابینه جوانان میگوید: " حالا این یک بهترین راه برای متمرکز کردن بالای توامندی های ما  خواهد بود" . ایوا بونیل کسی که کابینه جوانان را برای سناتور لارسن رهبری  مینماید میگوید "شما نماینده های تغیرات هستید . در جهان که شما اطفال تان را راه خواهید نمود خوبتر از جهان خواهد بود که ما شما را راه نمودهیم ." بونیل میگوید که بسیاری از مردم در مفکوره ای است که نسل جوان توجوع  درست نمیکنند. " شما  آنها را غلط ثابت نمودهید" زمانیکه آنها آواز تان را و قصه های تان را مشنوند ، همان یکی از قوت های شما میباشد" .

دوایل میگویید که اولین سخنرانی صلح امسال در همین بهار برگذار میگردد.  همرفته بسوی اجلاس دویل میگوید که برای جلب علاقمندی بیشتر از 50 الی 60 سخنرانی در سراسر ایالت توسط پروفیسر های پوهنتون ها و اشخاص با شهورت اجرا میشود.           قرار گفته دویل جوانان با در نظرداشت علاقمندی های که دارند میتوانند مسیری برای صلح را با طراحی خود  تعین نمایند. 

یک خانم جوان مکسیکوهی بعد از این که از اجلاس صلح برگشت برای جمع آوری پول برای کمک با اطفال معیوب که نیاز به آله شنوایی گوش دارند دست بکار انداخت.

دویل همچنان میگوید "  مسیری برای صلح ضرور نیست تا غنی سازی هسته ای باشد."

شیرل کومر که از مکتب لیسه ونسدر و عضو کابینه جوانان لارسن میباشد میگوید وی از مفکوره به راه انداختن گردش ها برای صلح خوشی میکند چون تمامی نوجوانان برای اشتراک تنها در سخنرانی ها علاقمند نخواهند شود.

دویل میگوید که در فصل خزان یک اجتماع رهبری برای شاگردان که از ایالت کنکتیکت اشتراک میکنند برگذار میگردد. او گفت که با احتمال زیاد این اجماع در پوهنتون کنکتیکت برگذار گردد.

دویل میگویید که یک ماه قبل از مراسم افتتاحیه اجلاس ، گردش های پیاده صلح در سراسر جهان برگذار میگردد. او گفت که از مشترکین اسبق بازی های ورزشکاران ممتاز تقاضا خواهد گردید تا گردش های پیاده صلح را رهبری نمایند. او همچنان گفت که این یک شیوه ای برای گردهم آمدن ده ها هزار نفر برای گردش صلح و جمع آوری پول برای حمایت از اجلاس میباشد.

مراسم افتتاحیه متشکل از سخنرانی توسط وزیر خارجه اسبق ایالات متحده آمریکا آقای کالین پول و به دنبال آن برای 6 روز مسلسل بازی های ورزشکاران ممتاز خواهد بود. اجلاس 4 روزه بعد از اختتام بازی ها آغاز میگردد. این اجلاس دارای سخنرانی های عمده در هارتفورت و اجرای نمایشی توسط سمفونی جوانان با اشتراک نوازنده های بیشتر از 60 کشور صورت خواهد گرفت. اجلاس در چهارم جولی روز استقلال آمریکا بپایان خواهد رسید.

دو.یل گفت : " یک مراسم سحر آمیز اختتامی خواهد بود."

از جمله 2500 شاگرد که در این اجلاس اشتراک مینمایند، به تعداد 700 نفر آن از ایالت کنکتیکت خواهند بود و مطباقی از سراسر آمریکا و جهان میباشند.

ثبت نام برای بازی های شاگردان ممتاز به تاریخ 7 می 2010 آغاز میگردد و ثبت نام برای اجلاس صلح جوانان به تاریخ 1 جولی 2010 باز میگردد.

دویل میگوید: " ما واقعاٌ منتظر درخواست های بسیار زیاد هستیم."

بازی های جهانی  ورزشکاران ممتاز بخشی از انستیتوت بین المللی سپورت میباشد که توسط دان دویل ریس اجرایی آن تاسیس گردیده است.

از سال 1993 به اینطرف بیشتر از 25000 افراد جوان در بازی های جهانی ورزشکاران ممتاز حصه گرفته اند. شاگردان که در این بازی ها حصه گرفته اند بیشتر از 190 کشور را نمایندگی نموده اند. این بازی ها تا به حال در کشور های ایالات متحده آمریکا ، ایرلند ، ایرلند شمالی ، اسراییل و استرالیا برگزار گردیده است.

This piece marks the first time The Tattoo has published a story in Dari. Unfortunately, we cannot accept stories written in Dari.

 


Help The Tattoo thrive! Your donation can help us continue to provide the world's premier teen journalism.

Add us to your online bookmark site:
Add http://www.readthetattoo.com to your blinklist account Add http://www.readthetattoo.com to your delicious account Add http://www.readthetattoo.com to your digg account Add http://www.readthetattoo.com to your fark account Add http://www.readthetattoo.com to your furl account Add http://www.readthetattoo.com to your magnolia account Add http://www.readthetattoo.com to your newsvine account Add http://www.readthetattoo.com to your reddit account Add http://www.readthetattoo.com to your simpy account Add http://www.readthetattoo.com to your spurl account Add http://www.readthetattoo.com to your myyahoo account Add http://www.readthetattoo.com to your shadows account Add http://www.readthetattoo.com to your sync2it account Monitor http://www.readthetattoo.com with Blogarithm Meneame

 

2010 by The Tattoo. All rights reserved.

Who we are  |  Join us  |  Contact Us  |  Privacy Policy

WebSTAT - Free Web Statistics