Old Race Results

Paddling Delaware and the eastern shore of Maryland and Virginia

From Xfinity

As of October 8, 2015, the Personal Web Page (feature of XFINITY Internet) service will be discontinued.

 

 

 

 The Delmarva Canoe and Kayak Circuit has been in limbo for a few years, but with the renewed interested in

2006 I thought I'd copy these results to an archive page before the sites that currently host them take them down

Results from 2002, 2003, and 2004  and the Broadkill Race resultsWye Island has their own site. Click on results.

           

2002  Canoe & Kayak Race Results  From Woody's Site 

 

 

 

        4/27

     Mardela

        5/18

    Snow Hill

        6/8

Jane’s Island

      6/22

    Seaford

           7/13

     NE Regatta

           8/3

   Chester River

              8/17

        Onancock

         8/24

     Broadkill

        9/7

Broad Creek

       9/14

Wye Island

          9/28

  Chincoteague

Race Series

Final Standings

Class

 

Race 1, 7.5mi.

Race 2, 9.6mi.

Race 3, 8mi.

Race 4, 8mi.

           9 mi.

          4.1 mi

            8.85mi.

         9.4mi.

        8mi.

      12mi.

     Race 5, 5.6mi.

 Points

1

Ellis Andersen/Ron Vennell  #

Frank Havens/Charlotte Sundstrom

Lori Cain/Ian Cain

Sandra & Holly Goslee

Jay & James Timmons

Rob & John Price

Sweet Pea B & Heather Rodgers

Chip Watson & Lynn Burgess

1:16:40* ~ 5.87

 

3:00:45 ~ 2.49

1:35:03 ~ 6.06

 

1:33:35 ~ 5.13

 

1:23:05 ~ 5.78

 

 

2:31:51 ~ 3.16

1:27:06 ~ 6.20

41:28 ~ 5.93

 

 

 

 

 

 

1:49:35 ~ 5.15

2:28:28 ~ 3.81

 

 

 

 

1:22:58 ~ 5.78

1:42:50 ~ 4.67

 

50:58 ~ 6.59

 

 

 

 

 

 

1:13:16 ~ 4.58

(15) 1st Place

 

 

 

 

 

 

 

2

Colin McAllister  #

Ray Miles

Mike Reddish

Todd Purring

Mark Ogle

Robert Osman

Dave Errickson

Ron Vennell

Jeff Lusk

Chris Coliukos

2:22:11 ~ 3.16

 

1:38:17 ~ 4.58

1:53:23 ~ 3.97

 

3:00:35 ~ 2.49

2:15:14 ~ 4.26

 

 

 

2:37:03 ~ 3.67

 

dnf

1:50:51 ~ 4.33

1:43:56 ~ 4.62

1:52:53 ~ 4.25

1:42:41 ~ 4.67

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1:55:22 ~ 4.89

 

 

 

 

 

 

 

1:33:22 ~ 5.14*

1:44:45 ~ 4.58

1:54:26 ~ 4.19

 

 

(11) 1st Place

 

 

 

 

 

 

3

Beth Carlino

Dana Young

Laura Ventura

Colleen Abel

 

 

 

2:41:54 ~ 2.96

2:41:54 ~ 2.96

 

 

 

2:05:18 ~ 4.31

 

 

56:20 ~ 4.36

 

 

 

2:26:35 ~ 3.27

1:48:14 ~ 4.43*

 

 

 

 

1:38:00 ~ 3.43

 

 

 

4

Jay Timmons  #

Don Besom  #

Charles Zimmerman  #

George Purring

Larry Bliven

Bruce Jewett

1:28:05* ~ 5.11

1:28:10 ~ 5.10

1:39:04 ~ 4.54

1:53:26 ~ 3.97

1:55:26 ~ 4.99

1:55:29 ~ 4.99

2:10:25 ~ 4.42

1:35:59 ~ 5.00

 

1:42:00 ~ 4.70

1:37:35 ~ 4.92

1:37:26 ~ 4.93

1:46:26 ~ 4.51

1:45:18 ~ 5.13

 

1:53:53 ~ 4.74

50:33 ~ 4.86

1:46:15 ~ 4.99

 

1:50:33 ~ 4.80

 

 

1:47:00 ~ 5.27

 

 

2:01:45 ~ 4.63

 

 

1:39:38 ~ 4.82

 

1:44:17 ~ 4.60

1:51:52 ~ 4.29

 

 

1:02:34 ~ 5.37

1:11:49 ~ 4.68

(15) 1st Place

(11) 2nd Place

(7)   3rd Place

 

5

Sue Drew

Shirley Powell

2:03:46 ~ 3.64

 

 

2:05:00 ~ 3.84

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Roland Warrington  #

Michael Twomey  #

Kevin Wiker

Julio Perez

Roland Rose

Bruce Wilson

Ted Naperkoski

Jordan Rollins

Jim Cherry

Charles Zimmerman

Vince Pekrul ( Age 15)

Donald Granger

Craig Palubinski

James Abel

1:17:58* ~ 5.77

1:23:15 ~ 5.40

 

1:35:53 ~ 4.69

1:36:37 ~ 4.66

1:44:14 ~ 4.32

2:14:12 ~ 3.35

1:34:45~6.08

 

1:18:54 ~ 6.08

1:25:00 ~ 5.65

1:27:22 ~ 5.49

1:23:45 ~ 5.73

1:30:15 ~ 5.30

 

 

 

 

 

2:01:23 ~ 3.95

1:24:15 ~ 6.41

40:05 ~ 6.14

1:25:07 ~ 6.24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

44:20 ~ 5.37 (4mi.)

1:25:00 ~ 6.63

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1:59:00 ~ 4.74

1:16:04 ~ 6.31*

 

 

 

 

 

 

 

1:24:18 ~ 5.69

 

 

1:51:17 ~ 4.31

1:52:48 ~ 6.38*

 

 

 

 

 

 

 

 

2:36:48 ~ 4.59

49:42 ~ 6.76

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1:09:52 ~ 4.81

1:19:59 ~ 4.20

 

(15) 1st Place

(9)   2nd Place

 

7

Kristen Kemper  #

Mary Sisulak

Ashley Joyner  #

Anita Russek

Cindy Popovich

1:49:24 ~ 4.11

 

1:49:56 ~ 4.09

2:14:50 ~ 4.27

3:01:13^ ~ 3.18

 

1:47:44 ~ 4.45

1:45:45 ~ 4.54

1:53:14 ~ 4.24

finished

1:45:32 ~ 4.55

 

1:45:52 ~ 4.53

 

 

 

 

 

1:53:40 ~ 4.96

 

1:49:07 ~ 5.17

 

 

1:45:23 ~ 4.55*

 

 

 

1:10:25 ~ 4.77

(15) 1st Place

 

(11) 2nd Place

 

8

Fred Michel  #

Douglas Bruce  #

Woody Disharoon  #

Bill Zierden

George Hires

Gus Drew

Jim Gibbs

Buck Buchanan  %

Charlie Riccio

James Johnson

Vern Simpson

Bob Whiting

Jay Timmons

1:19:05 ~ 5.69

1:25:35 ~ 5.26

1:29:27 ~ 5.03

1:31:25 ~ 4.92

1:32:31 ~ 4.86

1:40:32 ~ 4.48

1:44:09 ~ 4.32

1:53:40 ~ 3.96

2:03:50 ~ 3.63

1:39:52 ~ 5.77

1:46:16 ~ 5.42

1:50:21 ~ 5.22

 

 

 

 

2:10:44 ~ 4.41

 

2:12:34 ~ 4.34

1:23:10 ~ 5.77

1:25:30 ~ 5.61

1:30:52 ~ 5.28

 

 

 

 

1:41:21 ~ 4.74

 

1:42:30 ~ 4.68

1:35:20 ~ 5.03

1:26:03 ~ 5.58

 

1:38:00 ~ 4.90

 

1:44:30 ~ 4.59

 

 

1:38:20 ~ 4.88

 

 

 

1:53:44 ~ 4.22

1:34:02 ~ 5.74

 

1:41:27 ~ 5.32

 

 

 

 

2:09:04 ~ 4.18

 

 

46:36 ~ 5.28

 

 

1:41:24 ~ 5.24

1:29:38 ~ 6.29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2:03:42 ~ 4.56

1:22:20 ~ 5.83*

 

 

1:26:13 ~ 5.57

 

 

 

1:35:33 ~ 5.02

 

 

 

1:47:31 ~ 4.46

2:07:20 ~ 5.65

 

2:15:07 ~ 5.33

 

 

 

 

2:28:31 ~ 4.85

53:18 ~ 6.30

56:57 ~ 5.90

56:52 ~ 5.91

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1:00:54 ~ 5.52

(15) 1st Place

(10) 2nd Place

(7)   3rd Place  

 

 

 

 

(1)

 

 

 

 

9

Pat Monahan Michel  #

Nancy Wendt  #

 

1:46:11 ~ 4.24

2:27:44 ~ 3.90

 

1:42:05 ~ 4.70

1:45:50 ~ 4.53

 

1:43:30 ~ 4.64

1:46:52 ~ 4.49

2:00:03 ~ 4.50

 

 

 

 

 

1:18:35 ~ 4.27

(15) 1st Place

(11) 2nd Place

10

Bill Zierden  #

Michael Todd  #

Chris B

Roy Todd

 

2:01:17 ~ 3.71

1:48:32 ~ 5.31

dnf

2:10:20 ~ 4.42

1:26:11 ~ 5.57

 

1:29:15 ~ 5.38

1:39:31 ~ 5.43

 

1:47:04 ~ 5.04

 

 

 

 

2:23:29 ~ 3.93

 

 

1:34:16 ~ 5.09

1:25:58 ~ 5.58*

2:13:34 ~ 5.39

56:36 ~ 5.93

1:10:21 ~ 4.77

(15) 1st Place

(8)  2nd Place

 

11

Richard Bridge  #

Randy Sisulak

Mike Higgins

Jim Yellot

Alan Reid

Judy Jeanes

1:36:36 ~ 4.66

 

2:28:25 ~ 3.03

2:32:20 ~ 3.78

3:01:00^ ~ 3.18

 

dnf

 

1:55:22 ~ 4.16

 

 

 

 

 

 

 

55:47 ~ 4.41

 

1:51:42 ~ 5.05

 

 

 

 

1:45:30 ~ 5.34

1:43:48 ~ 4.62

 

 

 

 

1:35:05 ~ 5.05

 

1:12:37 ~ 4.63

 

 

 

1:20:21 ~ 4.18

(10) 1st Place

 

 

 

 

12

Jeremy Weldon/Gary Weldon

D Andrews/L Given

1:39:51 ~ 4.51

 

dnf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

John Forbes/Sam Gibson

 

 

1:22:48 ~ 5.80

1:25:18 ~ 5.63

 

 

 

 

 

 

 

 

14

Sarah & Becky Price

 

 

 

 

 

 

 

 

2:03:40 ~ 3.88

 

 

 

18

Alan Reid/William Hahn  #

Chuck Gladding/Susan Gladding

 

1:44:34 ~ 4.30

2:07:50 ~ 4.50

2:26:31 ~ 3.93

1:35:07 ~ 5.04

 

1:38:11 ~ 4.89

1:48:39 ~ 4.97

 

1:44:53 ~ 5.06

 

 

2:26:21 ~ 4.92

 

(15) 1st Place

 

19

D.C. McCloughan/Frank Havens  #

1:28:27 ~ 5.09

dnf

 

 

 

 

1:42:19 ~ 5.19

 

1:31:42 ~ 5.23*

 

1:00:59 ~ 5.51

(10) 1st Place

20

Rusty McLain/Charlie Barton

Sam Gibson/John Forbes

 

1:33:06 ~ 6.19

1:43:29 ~ 5.56

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

Steve Corbett

1:15:59* ~ 5.92

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22

Mitchell Madruga  #

Bill Hoker

John Zirkel

Roy Todd  #

Bill O’Neill

Kyle McLain

Pat Good

Michael Todd

1:09:24 ~ 6.48

 

 

2:01:14 ~ 3.71

 

 

1:27:28 ~ 6.58

1:28:37 ~ 6.50

1:46:04 ~ 5.43

 

1:34:49 ~ 6.07

1:46:09 ~ 5.43

1:16:50 ~ 6.25

 

 

 

1:29:23 ~ 5.37

 

 

 

 

1:19:56 ~ 6.76

 

1:37:37 ~ 5.53

 

 

1:42:16 ~ 5.28

 

 

 

 

1:09:18 ~ 6.93*

 

 

 

 

 

1:57:32 ~ 4.08

 

1:43:54 ~ 6.93

 

2:05:53 ~ 5.72

53:05 ~ 6.33

 

 

1:10:26 ~ 4.77

(15) 1st Place

 

 

(6) 2nd Place

 

 

 

 

*Class/Course Record  ^ Started race late-speed not accurate   # Series Winners  % Series Qualified

 

And these results from the Survival Products website.

 

2003 Delmarva Circuit
from the Survival Products website.

 2003 Circuit Results 

 

  



class
#


name(s)
Nanticoke River Canoe & Kayak Adventure Paddle Jane's Island Power Paddle** Pocomoke River Canoe & Kayak Challenge Nanticoke River Festival Canoe & Kayak Race Race 5 North East River Regatta  

CIRCUIT
FINAL

1 Jay Timmons/Don Besom         5 1:46:36 3 1:09:09 3 1:45:12 FIRST
EllisAndersen/RonVennell             5 59:47 5 1:32:27 SECOND
Mark & Carol Poeth 5 1:56:38                  
Eric Sisulak/RandySisulak         3 2:33:45          
2 Jeff Lusk 5 1:35:50 5 1:08:10 5 2:01:14 3 1:14:33 5 1:55:06 FIRST
Colin McAllister 3 1:41:03 1 1:12:22 3 02:03:07   1:20:18     SECOND
Rocky Cain     3 1:09:06              
Todd Purring 1 1:41:21                  
David Long   1:50:03                  
Mark Gooss       1:13:17              
Nicholas Cain       1:22:07              
Donald Gooss Jr.       1:22:54              
Gary Schulties       1:33:51              
Tom Twilley   2:14:01   1:37:41              
Czar Bloom             5 1:10:09      
Chris Coliukos             1 1:18:57      
Brent Mason               1:20:07      
Daniel Garmendia               1:48:08      
3 Laura Ventura 5 1:48:16                  
Malia Mason             5 1:18:02      
Sarah Colton             3 1:28:09      
Susan Williams             1 1:34:28      
4 James Johnson     5 1:16:21 5 02:12:50 5 1:22:11     FIRST
Wallace Baker             3 1:29:39      
5                        
6 Mitch Madruga     5 55:33 5 01:34:35 5 1:00:56     FIRST
Michael Twomey 3 1:25:11     3 01:37:50 1 1:04:17 5 1:38:58 SECOND
Roland Warrington 5 1:15:06* 3 55:36             THIRD
Randy Bacot               2:14:23      
Mitchell Bacot               2:14:35      
Steve Petrie 1 1:25:13 1 59:40 1 01:43:24 3 1:01:37      
Mike Eline   1:32:05                  
Jason Self   2:13:43                  
Mark Thomas           01:56:47          
Ron Clore                 3 1:50:36  
7 Ashley Joyner 5 1:42:17         5 1:21:12 5 2:00:18 FIRST
Susan Williams     5 1:15:33 1 02:24:58     3 2:19:04 SECOND
Debbie Dinkel 3 1:52:16   dnf              
Mary Sisulak         3 02:17:31          
Rachael Sisulak         5 02:17:24          
Marin Hitch             3 1:25:09      
Colleen Hughes             1 1:26:42      
Colleen Abel               1:29:56      
8 Fred Michel 5 1:25:25 5 58:37 3 01:46:39 3 1:04:55 5 1:44:14 FIRST
George Crosgrove 3 1:25:38 3 59:52 5 01:43:31 5 1:02:45     SECOND
Lew Barker 1 1:28:26       01:56:05     3 1:58:05 THIRD
Ellis Anderson         1 01:48:16          
Jay Timmons   1:29:00                  
Woody Disharoon   1:29:13                  
Serge Vallat   2:13:50 1 1:14:54   02:06:19   1:21:51      
Jim Abel               1:24:16      
Kent Gaffey             1 1:18:15      
9 Pat Michel     5 1:11:40              
10 Charles Zimmerman 3 1:39:37         5 1:13:35 5 1:54:51 FIRST
Bill Zierden 5 1:24:10 5 59:45             SECOND
Chris B 3 1:39:37                  
Tom Lather     3 1:05:58              
Stephen Brainard         3 01:35:36          
Don McConaghy         5 01:32:37          
Ronald Vennell         1 01:44:59          
11 Alan Reid 3 1:42:01 3 1:13:23 3 02:02:54 5 1:12:47 5 2:02:28 FIRST
Larry Blevin 1 1:43:18 5 1:12:52 5 02:02:33 3 1:20:27     SECOND
DC McCloughan 5 1:37:53                  
Jim Yellott         1 02:35:44          
12                        
13 Larry Lubbers/Bob Davis 5 1:19:28 5 57:12             FIRST
14                        
15                        
16                        
17                        
18 BillHahn/CharlesThornton         5 02:19:04          
BillHahn/DavePhillips                 5 2:27:39  
19 FrankHavens/DCMcCloughan     5 1:03:03 5 01:53:42 5 1:11:04     FIRST
20                        
21 Steve Corbett 5 1:14:22*     5 01:32:50         FIRST
22 Holm Schmidt 5 1:01:15     5 01:26:33         FIRST
Ken Savage 3 1:08:33 5 50:05             SECOND
Melissa McDonagh 1 1:10:05     3 01:26:34         THIRD
Joe Warren             5 56:04      
John Zirckel   1:10:22     1 01:29:14          
Steve Schummer   1:18:56 3 54:48   01:33:25          
Ric Rountree           01:32:42          
Roy Todd/Michael Todd             3 1:04:22 5 1:36:23  

 

 

 

 

2004 Delmarva Circuit
from the Survival Products website

 2004 Circuit Results  

  

a Name(s) Race 1 Nanticoke River Canoe & Kayak Adventure Paddle Race 2 Pocomoke River Canoe & Kayak Challenge Race 3  Jane's Island Power Paddle Race 4 Nanticoke River Festival Canoe & Kayak Race Race 5 - 3rd Annual North East River Regatta a
a a
Class CIRCUIT
# FINAL
a a
a aa Points Time Points Time Points Time Points Time Points Time Place Points
1

a

Ellis Anderson/ Ron Vennell 5 1:18:02 1:39:41 0 0 5 51:02 5 1:32:07 1st 5
John Stalik/ Susan Stalik 0 0 2:00:12 0 0 0 0 0 0 0 0
Caitlin McGee/Dana Younga 0 0 0 0 0 0 3 1:43:17 0 0 0 0
Steve Brainard/Larry Bliven 0 0 0 0 0 0 0 0 3 1:36:10 0 0
2 Jeff Lusk 5 1:34:39 2:07:40 0 0 5 56:45 5 1:45:57 1st 15
Brent Mason 3 1:35:47 0 0 1 1:20:40 0 1:06:18 3 2:02:50 2nd 7
Cesar Bloom 0 0 0 0 5 1:14:59 3 58:42 0 0 0 0
John Rhoat 0 0 0 0 3 1:20:29 1 1:01:29 0 0 0 0
Colin McAllister 0 0 0 0 0 1:26:17 0 0 0 0 0 0
3 Malia Mason 5 1:39:24 0 0 5 1:29:32 5 1:04:13 5 2:02:49 1st 15
Monica Kile 3 1:56:43 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Marcia Kile 1 2:17:19 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Marti Nimri 0 0  5 3:15:00  0 0 0 0 0 0 0 0
4 Don Besom 5 1:27:29  5 1:54:08  5 1:11:12 5 57:56 5 1:47:21 1st 15
Jay Timmons 3 1:30:13  3 1:55:54  0 0 3 1:00:34 0 0 2nd 9
James M Johnson Sr. 1 1:40:16  1 2:17:47  0 0 0 0 0 0 0 0
Jim Yellot 0 0  0 2:25:19  0 0 0 0 0 0 0 0
Joseph Bell 0 0 0 2:43:14  0 0 1 1:17:14 0 0 0 0
5 a 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Mike Twomey 5 1:15:17  5 1:36:54  0 0 3 50:26 5 1:32:53 1st 15
Steve Petrie 3 1:18:16  3 1:40:00  5 1:02:36 5 50:16 3 1:33:03 2nd 13
Lawrence Kile 1 1:43:34 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Allen Holochwost  0 0  1 1:47:48  3 1:07:19 0 56:05 0 1:42:07 0 0
Ron Clore  0 0 0 2:13:29  1 1:08:20 1 54:51 0 1:40:14 0 0
Matt Mullin 0 0 0 0 0 0 0 55:21 0 0 0 0
Mark Carter 0 0 0 0 0 0 0 57:12 0 0 0 0
Don Long 0 0 0 0 0 0 0 58:56 0 0 0 0
Don McConaghya 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1:35:54 0 0
7 Susan Williams 5 1:58:31 0 0 0 0 5 1:11:53 3 2:21:43 2nd 13
Ashley Joyner 0 0 2:11:30  5 1:20:37 0 0 5 2:06:36 1st 15
Jan Hill 0 0 2:33:30  0 0 0 0 0 0 0 0
8 Fred Michel 5 1:23:05 0 0 3 1:04:39 0 0 0 0 0 0
George Crosgrove 0 0  3 1:41:05  0 0 0 0 0 0 0 0
Lew Barker 0 0  1 1:50:45  0 1:14:31 1 57:57 1 1:49:40 2nd 3
David Hunt 0 0 0 2:00:56   0 0 0 0 0 0 0 0
Kent Gaffey 0 0 0 2:00:57  0 1:11:53 0 58:08 3 1:46:10 0 0
Serge Vallat 0 0 0  2:04:06    0 0 0 0 0 0 0 0
Craig Masters 0 0 0  2:17:16    0 0 0 0 0 0 0 0
Charles Johnson 0 0  5 1:37:47  5 1:02:12 5 51:14 5 1:34:46 1st 15
Larry Bliven 0 0 0 0 1 1:08:43 0 0 0 0 0 0
Frank Havens 0 0 0 0 0 0 3 57:11 0 0 0 0
John Jacobs 0 0 0 0 0 0 0 58:40 0 0 0 0
John Stalik 0 0 0 0 0 0 0 1:00:04 0 0 0 0
Jay Timmons 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1:49:58 0 0
9 a 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Charles Zimmerman 5 1:29:06  3 1:55:06  0 0 3 59:40 3 1:48:35 2nd 11
Chris B 3 1:31:06 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Mitchell Madruga 0 0   5  1:28:24  0 0 5 45:56 5 1:21:49 1st 15
Phil Tucker 0 0   1  2:08:50  0 0 1 1:00:57 1 2:04:14 3rd 3
11 Alan Reid 5 1:35:21   5  1:56:36  5 1:21:15 0 0 0 0 1st 15
Don McClaughan 0 0 0 0 0 0 5 1:02:34 5 1:21:49 0 0
Ron Lister 0 0 0 0 0 0 0 0 0 DNF 0 0
 12   William Hahn/ Charles Thornton  0 0   5  2:06:55  5 1:21:48 5 1:04:45 0 0 1st 15
William Hahn/Dave Phillips 0 0 0 0 0 0 0 0 5 2:29:58 0 0
13 Larry Lubbers/Bob Davis 5 1:15:05   5  1:37:17  0 0 0 0 0 0 0 0
14 a 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
15 a 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Felicia Sampson/ Tom O'Neill 5 2:09:07 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Nicole Fronczkowski/Bob Meader 0 0 0 0 0 0 0 0 5 1:59:42* 0 0
17 a 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Larry Bliven/ Richard Bridge 5 1:25:26   5  1:51:10  0 0 5 57:01 0 0 1st 15
19 FrankHavens/DCMcCloughan 5 1:24:03   5  1:50:52  5 1:08:03 0 0 0 0 1st 15
20 Joe Magoon/ Dave French 5 1:14:15 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
21 Steve Corbett 5 1:08:23 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Don McConagey 0 0 0 0 0 0 5 48:21 0 0 0 0
22 Joe Warren 5 1:06:24 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Roy Todd/Michael Todd 3 1:15:15   5  1:37:15  5 1:01:55 0 0 5 1:30:43 1st 15
Bill O'Neill 1 1:26:52 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Brian Holochwost 0 1:30:00   1  1:42:28  3 1:10:17 3 50:02 0 0 0 0
Stephen Brainard  0   0    3   1:37:17  0 0 0 0 0 0 0 0
Andy Todd/ Roy Todd 0 0 0 0 0 0 1 54:31 0 0 0 0
Michael Todd 0 0 0 0 0 0 0 59:24 0 0 0 0
Andy Todd 0 0 0 0 0 0 0 0 0 54:37** 0 0
aDon McConagey 0 0 0 0 0 0 5 48:21 0 0 0 0

 

Notes:
     *   Completed 2 laps, pulled on time - points count.
     ** Completed 1 lap - no points.

 

 

Back to Kayaking Main page.   
send mail to delmarvakayak@comcast.net with questions or comments about this web site.
Last modified: 07/17/15